GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

2022-09-07 18:00:00İLEM 4. Yazı Kampı

İLEM 4. Yazı Kampı Başlıyor!

Yazma eyleminin ele alındığı İLEM Yazı Kampı programının dördüncüsü, 7-8 ve 9 Eylül 2022 tarihlerinde “Yazının Sınırları Var mıdır?” temasıyla gerçekleşecek. Online yürütülecek programa aşağıda yer alan link üzerinden başvurulabilir.

Sosyal bilimler alanındaki araştırmacıların ve öğrencilerin akademik çalışmalarında yazım her zaman önemli bir gündem oluşturmaktadır. İLEM Yazı Kampı, nitelikli çalışmalara verimli bir başlangıç olması amacıyla yazının farklı açılardan tüm detaylarıyla ele alındığı bir faaliyettir. Önceki programlarında daha çok akademik yazım tarzlarına odaklanmıştık, bu sefer daha geniş bir perspektif kazandırmak için farklı yazım alanlarına değinmeye karar verdik. Bu nedenle yazma eyleminin irdeleneceği dördüncü programda tecrübe paylaşımları, dijital içerik, sinema, çeviri ve yazının geleceği ana gündemi oluşturmaktadır.

Bugüne kadar üç kez gerçekleştirilen İLEM Yazı Kampı’nda “Nasıl Daha İyi Yazabilirim?”, “Neyi Nasıl Yazmalıyım?” ve “Yaşamak ve Yazmak” soruları 21 oturumda ele alınarak konuya ilgi duyanların yoğun katılımlarıyla tamamlanmıştı.

İLEM 4. Yazı Kampı’nda Nabi Avcı, Güray Süngü, Ayşe Pay, Doğukan Gezer, Turgay Şafak ve Nagihan Haliloğlu konuşmalarını gerçekleştirecek. Konuşmacıların moderatörlüğü ise Ender Ekim, Betül Sezgin, Yusuf Ziya Gökçek, Ahmet Melih Karauğuz, Musa Elmas ve Hatice Kübra Yegin tarafından yürütülecek.

Katılım Şartları ve Notlar:

  • Son Başvuru Tarihi 2 Eylül 2022’dir.
  • İlgi duyan herkes programa başvurabilir.
  • Program katılım ücreti 130 ₺’dir.
  • Önceki İLEM Yazı Kampı programlarına katılanlara %20 indirim uygulanacaktır.
  • Program Zoom Webinar alt yapısı üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.
  • Talep edilmesi durumunda program sonunda katılım belgesi verilecektir.
  • Konuşma kayıtları program sonunda katılımcılarla belirli gün ve saatlerde geçerli olmak koşuluyla paylaşılacaktır.

Önemli Hatırlatma: Programa dair tüm sorularınızı yazikampi@ilem.org.tr adresinden bize iletebilirsiniz. Hızlı ve etkili yanıt almak için sorularınızı telefon ya da sosyal medya üzerinden iletmemenizi rica ederiz.

 Detaylı programı incelemek için tıklayınız.